II Zbójnicka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Rada zbójnicka zmobilizowała się ponownie i z pomocą Urzędu Miasta i MDK “Prażakówka” a także ze Stowarzyszeniem Beskidzkie Smaki organizuje po raz drugi Zbójnicką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Karczmie góralskiej w godz. od 12 – 19. w niedzielę 13 stycznia 2013 r.

Oj będzie się działo, będzie gorąco, mimo że prognoza pogody w chwili gdy piszę tą informację zapowiada się mroźna, a więc sceneria będzie piękna.  

Tegoroczne licytacje zapowiadają się bardzo interesująco. Poprowadzi je co godzinę, sprawdzony w tej roli, Starszy zbójnik Ryszard Mazur. Liczymy tu na dalsze przedmioty od sponsorów i mieszkańców, które przyjmować będziemy od godz. 11.  

Będą strzały armatnie i z pistoletów na początku i na zakończenie, które zapewnia jak zawsze Zbójnik honorowy Czesław Kanafek .

Zapowiada się  nadzwyczajna atrakcja. O ile pogoda pozwoli, w ramach gwiazdki z nieba spodziewamy się skoków spadochronowych prosto z nieba. Przy braku odpowiednich warunków, będzie licytowany voucher na skok spadochronowy w tandemie, co też będzie dużą atrakcją. .

Oczywiście będą nam grały najlepsze, uznane kapele góralskie:

Kapele  14.00 - Kapela Moniki Wałach, 15.00 - Kapela „Sarpacka”, 16.00 –„Tekla klebetnica”, 17.00 – „Torka” Kaza Nędzy Urbasia, 18.00 - Zbyszek Wałach "Wałasi"

Krótkie wykłady znanych krasomówców (a naszych wybitnych Zbójników) prof. Daniela Kadłubca i doc. Marka Rembierza odbędą się  między 17 – 18.

Wiesław Wróblewski, Zbójnik honorowy, szef Stowarzyszenia Beskidzkie Smaki z pomocą świetnych kucharzy zorganizuje pokazy kulinarne i przygotuje Zbójnicką kwaśnicę, która od godz. 12 będzie podawana przez organizatorów. Gorąca herbata oczywiście też będzie. Tomek Brachaczek, właściciel karczmy przygotowuje na tą okazję inne smakołyki, które trzyma przed nami w tajemnicy.  

Spodziewamy się najazdu zbójników żywieckich, ale do starć ze zbójnikami śląskimi w tym dniu nie dojdzie, nad czym panować będzie Najpotężniejszy zbójnik Andrzej Wojcieszek. Będzie prezentacja amatorskiego filmu „Sen o zbójnikach”. Natomiast zbójnicy grasujący ostatnio po domach wczasowych zorganizują dla publiczności zabawy sprawnościowe

Bezpośrednia relacja ze Zbójnickiej Orkiestry będzie na antenie Radia BIELSKO,, które uruchomi w Karczmie studio polowe z Jerzym Wilczkiem na czele. .

Jednodniową wystawę swych prac plastycznych zapewniają artyści Zbigniew Niemiec i Stanisław Sikora.  

Trzeba tu koniecznie dodać, że to Ania Darmstaedter  będzie nadzorowała pracę ok. 200 wolontariuszy, którzy pojawią się w mieście od godz. 8,30 do zapadnięcia zmroku.

Liczymy na Waszą obecność i hojność Moji roztomili ludeczkowie

Do zobaczenia w niedziele. Proszę się cieplej ubrać. Tu apelujemy też do rodziców wolontariuszy o dopilnowanie swych pociech,  by  ubrały  się  cieplej, by nie marzły podczas zbiórki.

Bliższe informacje pojawiać się będą na www.gorale.ustron.pl

Jan Sztefek Wielki zbójnik

RAMOWY PROGRAM

NASZE LICYTACJE

RELACJA

FOTORELACJA

FOTORELACJA - USTROŃ.PL

NAPISAŁ "KURIER RADIA BIELSKO"

ZBÓJNICY NA ORKIESTRZE - relacja ox.pl

[główna]